Krwawienie przy tabletkach antykoncepcyjnych przez 13 dni - czy to normalne?

Mam 23 lata i zaczęłam brać po raz pierwszy tabletki antykoncepcyjne. Tak jak zaleciła mi Pani dr zaczęłam w 1. dniu miesiączki. Problem w tym, iż biorę tabletki już 14 dni i w dalszym ciągu mam krwawienia. Są one zazwyczaj ciemnobrązowe. Co mam robić? Czy odstawić tabletki czy też jest to normalne na początku stosowania antykoncepcji hormonalnej?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli dopiero rozpoczęłaś stosowanie antykoncepcji hormonalnej organizm przez pierwsze cykle dostosowuje się do nowej gospodarki hormonalnej. Jeżeli plamienie będzie trwać dłużej warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie!