Krwawienie z odbytu u partnera

Witam , moj partner powiedział mi ze jak sie podciera to widzi krew na papierze i ze woda w toalecie jest czerwona . Bardzo sie martwimy , podobno w jego rodzinie wujek mial raka jelita , pojawilo sie to kilka miesiecy temu po zjedzeniu pizzy i pojawia sie przy nie ktorych wydaleniach . On nie jest ubezpieczony , chcialabym mu pomoc , nie chce go stracic i bardzo sie martwie . Prosze o pomoc .

Szanowna Pani, jaka najszybciej Pani partner powinien udać się do gastroenterologa, aby wyjaśnić przyczynę krwawienia. Problem może być banalny, np. guzki krwawnicze, ale może to być złośliwy guz jelita grubego. Wymagane będzie badanie kolonoskopowe.

Pozdrowienia dr n.med. Artur Grodzki