Krwawy śluz a nadżerka

Witam.

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że mając okres to wraz z krwią jest śluz, który jest także czerwony:/ Byłam u ginekologa ale nie zlecił mi badania usg:/ Natomiast wykrył, że mam nadżerkę II stopnia. Pomóżcie:/

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli krwawienie podczas menstruacji nie jest obfitsze niż przedtem i/lub nieregularne, a jedynie zaobserwowała Pani śluz, to nie ma powodów do niepokoju. To, co Pani obserwuje, to najpewniej śluzowa wydzielina gruczołów szyjki macicy bądź samego endometrium, które ulega podczas miesiączki złuszczeniu.

Rozumiem, że mówiąc o nadżerce II stopnia, ma Pani na myśli wynik badania cytologicznego. II stopień nie stanowi wskazania do leczenia, jeśli nie zaobserwowano cech zapalenia np. grzybiczego czy bakteryjnego, musi Pani skonsultować tę kwestię ze swoim ginekologiem. Pozdrawiam serdecznie!