Krwiaczki na ciele dziecka, liczne siniaki: czy powinnam się obawiać?

Witam. Jestem przerażona. Na buzi mojego 11 - miesięcznego synka zauważyłam krwiaczki - tak jakby uwięziona krew pod skórą po ukłuciu igłą - bardzo dużo tego jest. Pojawiły się w ciągu 3 dni i nie byłabym w stanie ich policzyć! Jest ich pełno! Niektóre są bardzo malutkie - inne około 8 razy większe! Są też na szyi, ramionach, nadgarsku, a jeszcze też są jakby jedne przy drugiej i tworzą większą plamę wtedy. Jak to możliwe, że pojawiło się to tak nagle i tak dużo! Co to jest? Proszę o pomoc. Na dodatek synek ma bardzo dużą skłonność do siniaków. Fakt, że raczkuje bardzo szybko i niczego się nie boi, więc się obija o wszystko, ale siniaki sa bardzo mocne potem. Nie wiem czy to ma coś wspólnego? Taki krwiaczek zauważyłam pierwszy raz tydzień temu, jeden na buzi i po tygodniu całą masę. Pomocy! Magda.
ponad rok temu

Witam.

Opisane objawy sa niepokojące, a co więcej dotyczą małego dziecka. Wskazana jest pilna wizyta u lekarza, a w sytuacji dalszego szybkiego narastania liczby zmian i trudności z dostepem do lekarza - należy zgłosić się do szpitala, bądź zadzwonić po nocną pomoc lekarską/pogotowie ratunkowe.
Pozdrawiam.