Lęk przed kontaktem z obcymi ludźmi

Mam 22 lata,w ciagu 2 lat pracowalem przez 3 tygodnie.Boje sie kontaktu z obcymi osobami i utrudnia mi to podjecie pracy.Odczuwam lęki przed nowosciami.Tydzien temu pilem piwo z kolega w parku i podeszla do nas policja w cywilu, spytali sie czy mam dokumenty.Ja powiedzialem ,ze nie mam, a wiedzialem ze mam.Nie wiem czemu tak postapilem. Dostalem mandat ,ktory zaplacilem.Po tej sytuacji zalamałem sie i wpadłem w depresje,myslac o smierci. Mam bardzo slaba psychike.Czy mam szanse na rente?

Proszę Pana,
depresja,to bartdzo poważne schorzenie,więc lepiej nie prowokować.Nie wiemy natomiast nic o sytuacji w Pana bliskim otoczeniu,czy w nim nie można znależć pomocy ,czy wsparcia w znalezieniu pracy?Jeżeli tak jest,można skorzystać z lokalnych klubów pracy i zacząc uczęszczać na spotkania grupowe.Proszę poszukać w sieci lub biurze pracy informacji na ten temat i świadomie starać się być w pozytecznych grupach ,mających podobne trudności.
Serdecznie pozdrawiam.

Witam, Z Pana opisu nie wynika czy ma Pan jakieś inne objawy. Diagnoza odróżniająca zaburzenia lękowe od depresyjnych wymaga konsultacji ze specjalistą. Myśli o śmierci w Pana opisie oraz alkohol (piwo o którym Pan wspomniał) są niepokojące. Konieczna będzie konsultacja psychiatryczna.
Pozdrawiam

Witam Pana. Przede wszystkim proszę nie stawiać sobie samodzielnie diagnozy. To co Pan u siebie zauważa i odczuwa wymaga bezpośredniego kontaktu z lekarzem specjalistą. Mam na myśli lekarza psychiatrę, który ma kompetencje, żeby właściwie rozpoznać to czego Pan doświadcza. Dopiero po diagnozie będzie czas na postawienie pytania czy Pana stan kwalifikuje Pana do renty. Proszę przyjąć taką kolejność. Wizyta u specjalisty, diagnoza, plan pomocy (a w nim rozważenie renty). Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/