Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie z lękiem przed ludźmi?

jak poradzić sobie z lękiem przed ludźmi. Mam podejrzenie nerwicy, schizofremi a mi sie wydaje że to fobia społeczna. Poprostu boje sie ludzi, wyjść z domu. powinienem być w szkole...
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Witam, skoro pisze Pan o podejrzeniach schizofrenii czy nerwicyyy to rozumiem, że jest Pan pod opieką lekarza bądź psychologa, który postawił taka diagnozę. Warto z nim porozmwiać o Pana watpliwosciach. Niezależnie od diagnozy poradzic sobie z lękiem przed ludźmi najlepiej w toku psychoterapii do której podjęcia zachęcam Pana.

Pozdrawiam http://www.centrum-sensis.pl

0
Dr Izabela Dębicka
Dr Izabela Dębicka

Witam Pana, "nerwica" a "schizofrenia" to dwie odrębne jednostki chorobowe, które co prawda w pewnym zakresie mogą dawać podobne objawy, to jednak wymagają zupełnie innego podejścia leczniczego/terapeutycznego. W obu przypadkach bardzo pomocna jest psychoterapia (obok leczenia farmakologicznego) i gorąco do niej zachęcam. Pozdrawiam

Mgr Michał Pyter
Mgr Michał Pyter

Witam. Dobrze, że ujmuje to Pan w tak świadomy sposób. Bardzo istotne jest to co czujemy, a nie to jak nas klasyfikują. Jadnak w przypadku schizofrenii, po za psychoterapią, niezbędne jest leczenie farmakologiczne. Dlatego proszę ponownie skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który razem z Panem opracuje odpowiedni dla Pana plan leczenia.

Pozdrawiam serdecznie, Michał Pyter http://michalpyter.com

Mgr Daniel Melerowicz
Mgr Daniel Melerowicz

Dzień dobry, nie wiem czy słusznie ale mam wrażenie, że sam postawił sobie pan "diagnozę". Jeżeli boi się pan ludzi i z tego powodu unika wychodzenia z domu (w tym do szkoły) i taki stan rzeczy panu przeszkadza zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy