Lekka biegunka po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Wczoraj wieczorem wystąpiła u mnie lekka biegunka (delikatne przeczyszczenie ok 3-4 razy). Tabletke wzięłam o 11 rano, biegunka wystąpiła w godzinach 23- 2. Następną tabletkę przyjęłam normalnie o 11. Czy powinnam była przyjąć dodatkową tabletkę? Czy jest możliwość, że tabletki przestaną działać?

Biegunka po 10 godzinach od zażyciu tabletki nie powinna mieć żadnego wpływu na jej wchłanianie z przewodu pokarmowego a co za tym idzie nie było koniczności zażycia dodatkowej tabletki a zabezpieczenie pomimo tego powinno być pełne.