Luźny stolec - czy ochrona została zachowana?

Witam, biorę tabletki N*** kilka mesięcy, wziełam 13 tabletkę a po upływie 3 godzin miałam wizytę w toalecie (bardzo luźny stolec, jednorazowy). Chciałabym wiedzieć czy skuteczność tabletek mogła zostać naruszona? Dodam że tabletki biorę nadal.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wystąpienie luźnego stolca w podanym przez Panią czasie mogło spowodować niewchłonięcie się tabletki. Należałoby tą sytuacja traktować jako pominięcie tabletki. Powinna Pani przyjąć dodatkową tabletkę. W przypadku takiego postąpienia, według ulotki dla pacjenta, ochrona zostaje zachowana. W przeciwnym przypadku ochrona zostaje osłabiona i należy się dodatkowo zabezpieczyć.