Małe piersi u nastolatki

Witam, mam 19 lat. Pierwszą miesiączkę dostalam w wieku 16 lat jednak pojawiała się ona dość nieregularnie. Miałam odstępy nawet kilkumiesięczne. Po wizycie u ginekologa dostałam tabletki po których od 4 miesięcy regularnie występuje u mnie okres. Jednak martwią mnie moje niewielkie piersi (rozmiar 75A) oraz brodawki sutkowe które nie są odpowiednio wykształcone a także małe otoczki sutkowe. ich wygląd nie zmienił się bardzo od kilku lat. a w mojej rodzinie kobiety mają rozmiar piersi D

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mały rozmiar piersi nie musi oznaczać choroby lub jakiejkolwiek patologii. Jeżeli jednak istniej problem w ich budowie, czy np brodawki są wklęśnięte( a pojawiało się to z dnia na dzień) warto skorzystać z porady ginekologa.