Mam 12 lat i chcę szybko schudnąć

Witam, ważę około 59 kg. Mam 12 lat. Jestem dziewczyną. Pierwsze śniadanie jem w domu (1, 2 kawałki chleba). Drugie śniadanie jem w szkole (1, 2 kawałki chleba ziarnistego z serem ''mój ulubiony''). W szkole jem obiad (różne dania). W domu jem obiad ok. 16.00 (różne dania). W-f mam 4 razy w tygodniu, plus 1 dodatkową lekcję. Chodzę na tańce 2 razy w tygodniu. Będę chodzić 2 razy w tygodniu na basen po ok. 3-4 godz. Były badania kręgosupu w szkole i pani stwierdziła że mam nadwagę. Mam jechać w czerwcu do sanatorum, ale ja nie chcę. P.S Miałam już miesiączkę.

Witam,

Nie podałaś wzrostu, więc nie wiem czy rzeczywiście masz nadwagę. Jednak jeśli tak stwierdziła Pani doktor, to zakładam, że tak jest. Nie obawiaj się sanatorium - z doświadczenia wiem, iż taki wyjazd bardzo Ci pomoże, a będzie jednocześnie świetną możliwością do poznania nowych przyjaciół. Sama byłam na takim turnusie i bardzo Ci to polecam. Wypracujesz nowe nawyki żywieniowe, a zabiegi "podreperują" Twoje zdrowie. Nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam