Miernie nasilona tkliwość okolicy spoidła tylnego

Witam chodzi o badanie odbytu: per rectum:miernie nasilona tkliwość okolicy spoidła tylnego,napięcie zwieraczy wzmożone. Aparatem dotarto do 24cm.W zakresie dostępnym badaniu,błona śluzowa różowa o prawidłowym rysunku naczyniowym,podatna na insuflację.Guzki hemoroidalne 1,2*,nieco zaczerwienione.Niewielkie zaczerwienienie całego kanału odbytu ,mogące sugerować miernego stopnia stan zapalny.W okolicy spoidła tylnego linijny ubytek błony śluzowej z pogrubiałymi brzegami,nieznacznie krwawiący

Witam. Opisane w badaniu zmiany są wynikiem obecności hemoroidów. W związku z tym, że zmiany powodują miejscowy stan zapalny należy rozważyć wskazania do ich chirurgicznego usunięcia.