Moja mama ma guza w piersi - jakie są rokowania?

Witam!

Proszę, o wyjaśnienie wyniku badania biopsji. Moja mama ma 57 lat i ma guzka w prawej piersi o wymiarach ok. 2,5 cm. A oto wynik biopsji: "Węzły chłonne nienaruszone. Uzyskując kilka kropel szarej treści oraz 6 ml gęstego brunatnego płynu. Cellulae carcinomatis mammae necrosis."

Bardzo proszę o szybką interpretację tego wyniku, ponieważ bardzo się boję o moją mamę i nie wiem czy to coś bardzi groźnego czy nie, a z lekarzem jest umówiona dopiero na 12 października.

Pozdrawiam!

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety w materiale z biopsji zostały znalezione komórki nowotworowe. Zatem rozpoznanie raka piersi jest bardzo prawdopodobne. Z pewnością u Mamy trzeba będzie guzka wyciąć - prawdopodobnie wykonać amputację piersi, a następnie w zależności od wyników będą podjęte dalsze decyzje co do ewentualnego leczenia. Więcej na temat postepowania w raku piersi, rokowaniu może Pani przeczytać w dziale "Warto wiedzieć"

Pozdrawiam serdecznie