Moja mama jest alkoholiczką

Dzien dobry moja mama jest alkoholiczka od prawie 4 lat boryka sie z tym problemem a ja razem z nia probowalam jej pomagac jak tylko moglam ale nie na dlugo wystarczalo mama jest osoba przed 60-tką dodatkowo leczy sie na tarczyce 3 lata temu byla w szpitalu na detokykacji potem znowu sie zaczelo probowalam do niej dotrzec na rozne sposoby ale niestety ani grozba ani prosba naprawde niewiem co robić,slyszalam o wszywkach alkoholowych ale niewiem gdziei i jak to zalatwic ,prosze o pomoc i porade
ponad rok temu

Witam serdecznie Problem alkoholowy nie jest problemem, ktory mozna rozwiazac przy braku checi i motywacji do podjecia leczenia ze strony osoby chorej. Osoby postronne, np.: rodzina moga sluzyc wsparciem, jakkolwiek nie podejma leczenia za nia. Pani, jako corka moze byc osoba wspoluzaleniona i tego powinna byc Pani swiadoma i podjac ewentualna terapie, aby zadbac o siebie. Co do wszywki. Istnieje taka mozliwosc: jest to esperal. Zaden z znanych mi profesjonalistow nie "zrobi wszywki" na sile. Konieczna jest zgoda osoby, ktorej ma ona byc zrobiona, w tym przypadku Pani Mamie. Najlpsza rzecza, jaka moze Pani na chwile obecna zrobic dla Mamy i dla Siebie to udac sie do Przychodni Leczenia Uzaleznien i tam sie dowiedziec o mozliwosci terapii. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji w ośrodku leczenia uzależnień. Poszukać pomocy również dla siebie, zadbać o swój dobrostan. Ośrodki leczenia uzależnień oferują pomoc psychologiczną również rodzinom osób uzależnionych. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl