Mozarin stosowany przy leczeniu nerwicy

Witam! Leczę się na nerwicę i stosuje lek mozarin 10mg jedna tabletka dziennie. Lekarz powiedział,że jeśli będę czuł się na siłach mogę spróbować powoli odstawić lek.Lek odstawiłem całkowicie jakieś 2 tygodnie temu po 4 miesiącach leczenia,lecz od 3 dni pojawiły się zawroty głowy,ogólnie złe samopoczucie czy to wina odstawienia leku?

Witam,
zdarza się,że pod wpływem farmaceutyków pacjent uzależnia się od nich tak samo,jak od innych rzeczy lub okoliczności w życiu i odstawienie jest wtedy rodzajem osamotnienia.Można spróbowąć innych sposobów wychodzenia z depresji,np.kontaktu z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie

Proszę wrócić do lekarza, lub skonsultować się z innym. Specjalista oceni nasilenie objawów i zdecyduje, czy są to objawy odstawienia leków czy zbyt krótki czas leczenia, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Każdy lek przeciwdepresyjny odstawia się stopniowo, czyli powinien Pan przez kilka, kilkanaście dni brać dawkę 5 mg, to pozwala uniknąć nieprzyjemnych objawów.