Możliwa ciąża z powodu osłabienia działania pigułek?

Witam,
pigułki biorę od ok 3 lat, ostatni okres miałam 9 grudnia. W poprzednim miesiącu zrobiłam sobie przerwę i nie brałam tabletek, więc 9 grudnia zaczęłam nowe opakowanie (tabletki biorę o godzinie 22:00). 16 grudnia się rozchorowałam i zaczęłam brać antybiotyk zawierający ********** (dopiero teraz doczytałam, że na ulotce pisze, że osłabia działanie tabletek). Antybiotyk brałam do 22 grudnia i w tym też dniu w nocy akurat kochałam się z moim chłopakiem "do końca". W tym miesiącu zdarzyło mi się zapomnieć tabletki w pierwszym tygodniu i ostatnim akurat 23 grudnia, ale dodatkowo tego 22 grudnia ok 3-4 godziny po wzięciu tabletki miałam torsje i wymiotowałam. Miesiąc miałam tak zalatany, że nawet nie pomyślałam o konsekwencjach ale ten antybiotyk mnie wystraszył.
Czy jest obawa ciąży? Test w razie czego zrobię, ale czy jest możliwość zajścia w ciążę? Żadnego plamienia implantacyjnego nie zauważyłam, piersi mnie bolą całe jak zwykle na okres.
Bardzo bym prosiła o odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Niewykluczone, że działanie tabletek zostało osłabione (z powodu antybiotyku jak i zapomnienia dwóch tabletek i wymiotów). Tak więc ciąża jest możliwa. Radzę wykonać test ciążowy i w razie wyniku negatynwego ponowić go po tygodniu.

Pozdrawiam serdecznie!