Możliwość ciąży po wstrzyknięciu jej strzykawką do pochwy

Koleżanka w czystą strzykawkę nabrała spermę swojego partnera, (który nie chcę dziecka na razie, a ona bardzo chce) z prezerwatywy zaraz po stosunku i wstrzyknęła ją sobie do pochwy, czy jest możliwe, aby zaszła w ciąże? I była to ciąża prawidłowa? Nie ma możliwości uszkodzenia plemników?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ryzyko czy też szansa zajścia w ciążę w zaistniałej sytuacji jest duża. Szczególnie gdy do takiej czynności dochodzi zaraz po wytrysku. Środku plemnikobójcze stosowane w prezerwatywach z pewnością zmniejszają taką szansę, jednak nie można wykluczyć możliwości zapłodnienia. Należy nadmienić iż działanie tej Pani jest niedopuszczalne ze względów etycznych.