Możliwość wrodzonej boreliozy

jakoś w roku 1990 ukąsił mnie kleszcz, pojawił sie rumień. poszłam do lekarza który w tamtych czasach kazał zrobic mi badanie krwi. badania były złe ( lekarz zwrócił uwage na limfocyty które zmieniły swój wskaźnik poza normę) . przez 3 tygodnie byłam leczona antybiotykiem niestety nie pamiętam jakim. innych objawów nie miałam i nie mam do dziś. w 1991 roku urodziłam córkę. czy jest możliwość aby miała wrodzoną boreliozę? albo jakieś następstwa po mojej chorobie? pozdrawiam

Witam. Ryzyko ujawnienia się u dziecka późnych objawów boreliozy jest znikome. Przede wszystkim dlatego, że miała Pani wdrożone odpowiednie leczenie - 3 tygodniowa kuracja doksycykliną jest do tej pory obowiązującym schematem leczenia. Poza tym borelioza wrodzona objawia się zazwyczaj w pierwszych miesiącach życia dziecka - najczęściej pojawiają się wady serca, wodogłowie, zaburzenia widzenia, opóźnienie w rozwoju.