Muszę koniecznie schudnąć, ale jak to zrobić?

Mam 18 lat. Przy wzroście 160 cm ważę 87 kg. Wcześniej próbowałam dietę kapuścianą i mimo że jej przestrzegałam schudłam 3 kg TYLKO :( U mnie w rodzinie tylko babcia od strony ojca cierpi na nadwagę. Nie byłam u lekarza, nie choruję na żadne choroby, nie mogę na siebie patrzeć. Wszystkie koleżanki z klasy są chude, ja padam ofiarą szyderstw. Mam tego dość, chcę się poważnie wziąć za siebie, nie wiem od czego zacząć :( Chciałabym schudnąć przynajmniej 20 kg i to najlepiej przez wakacje. Błagam o pomoc, do tej pory regularnie jeździłam na rowerze (głównie do szkoły i po szkole), biegałam z psem po parku, ale to nie pomaga :( Chciałabym coś skutecznego, coś, co naprawdę działa. Proszę o szybką odpowiedź i radę.
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Na początek z pewnością nie powinnaś rezygnować z jazdy na rowerze ani spacerów z psem, sport to podstawa zdrowego stylu życia. Zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywienia i do nich zacznij się stosować, oto niektóre z nich:
- codziennie jedz 4-5 posiłków, w tym 3 duże i 2 przekąski (np. owoce),
- posiłki jedz co 2-3 godziny. Powinny one być częste, ale małe objętościowo,
- jedz powoli, starannie przeżuwając, nie oglądaj telewizji ani nie czytaj podczas jedzenia,
- unikaj słodyczy, gazowanych i słodkich napojów, produktów typu fast-food, chipsów, słonych przekąsek,
- tłuste sery i mięso zastąp chudym serem, drobiem, chudym mięsem i rybami,
- codziennie jedz 5 porcji warzyw i 3 porcje owoców,
- pamiętaj o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów (herbaty owocowe, zielone, woda niegazowana, gazowana, soki 100%).
 Dodatkowe informacje znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam