Na co mogą wskazywać te bóle żeber?

Dzień dobry mam 26 lat i od 3 tygodni bolą mnie żebra, nigdzie się nie uderzyłam, a ból jest męczący, boli przy oddychaniu, przy wstawaniu czy nawet podczas śmiechu. Wcześniej towarzyszył mi tygodniowy kaszel. Czy jest to stan zapalny czy jakieś uszkodzenie?
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ból w okolicy żeber może mieć wiele różnych przyczyn. Może się pojawić zarówno na skutek urazu, jak i z powodu stanów zapalnych płuc i oskrzeli, a także z powodu kaszlu, o którym Pani wspomina.

Zachęcamy więc do wizyty stacjonarnej u lekarza pierwszego kontaktu, który po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego oraz zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Więcej szczegółów na temat bólu żeber można znaleźć w naszym artykułach, które znajdują się pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeber,

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zebra-przy-dotyku.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.