Ból żeber po zapaleniu oskrzeli

Ból żeber? Zaczęło się zapaleniem oskrzeli, kaszel bardzo silny. Dostałam antybiotyk. Najpierw dwa dni bolała mnie przepona, co wobec kaszlu nie było dziwne.Po dwóch dniach, zaczęły mnie boleć jakby żebra z lewej strony. Po kilku dniach ból żeber przeniósł się na prawą stronę.Był tym razem jakby punktowy. Od dwóch dni "żebro" po prawej bardzo boli. Ból przesunął się trochę w bok. Bardzo boli przy kaszlu, przy każdym ruchu, jak leżę, jak się przewracam w łóżku. Nawet jak się nie ruszam. Co robić?

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że doszło do podrażnienia opłucnej lub nerwów międzyżebrowych. Bez przeprowadzenia badania nie jestem jednak w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi i sugeruję kontakt z lekarzem.