Naczyniak wątroby i stłuszczenie trzustki a wysoki poziom wapnia we krwi i początki osteoporozy

Moje usg jamy brzusznej: naczyniak wątroby,stłuszczenie trzustki ;Jestem po operacji tarczycy,w tej chwili mam niedoczynność /TSH wyrównane,ok.2,7/.Jeśli ma to jakiś związek z moim stanem poziom wapna w krwi w górnej granicy ,ale początki osteoporozy.Mam 61 lat,nie piłam i nie piję alkoholu.Dziękuję za odpowiedż.

Naczyniak wątroby, jeśli jest nieduży (konieczna ocena lekarza, najlepiej chirurga) nie jest powodem do niepokoju, wskazana jest tylko jego kontrola USG zwykle raz na pół rokuj. Jeśli chodzi o resekcję tarczycy, bardzo ważna jest przyczyna - jeśli był to nowotwór, niewątpliwie konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego (endokrynolog/onkolog)