Nadwaga a problemy z tarczycą

Mam problem z wagą od zawsze teraz już poważny, ważę 84kg mój wzrost 169cm mam 25lat.Staram się odchudzać, jeść mniej zdrowiej. Ćwiczę również tzn kupiłam rower stacjonarny jeżdżę minimum 3 razy w tyg po 50 minut proszę mi powiedzieć czy taka aktywność wystarczy?czy powinnam jeszcze jakiś inny sport uprawiać? mam duży brzuch tzn dużoooo tkanki tłuszczowej. Czy moja nadwaga mogła mieć wpływ na problem z tarczycą, który mam od ponad pół roku? czy raczej na odwrót? (biorę Euthyrox N50)

Witam . Określenie dokładnego treningu jak i diety możliwe jest jedynie po dokładnym wywiadzie , który przeprowadzi specjalista. Proszę się do niego zgłosić i poprosić o ustalenie powodu nadwagi, być może jest ona związana ze złym dobrem leków. pozdrawiam .

W sprawie Pani pytania o rolę wysiłku fizycznego w spalaniu tkanki tłuszczowej:
Jazda na rowerze stacjonarnym jest dobrym rozwiązaniem, gdyż umożliwia spalanie tkanki tłuszczowej, musi jednak Pani pilnować kilku zad opisanych poniżej
- nieprzerwany wysiłek fizyczny najlepiej aby trwał 60 minut. Dopiero po 30 minutach stałego wysiłku zachodzi intensywne spalanie tkanki tłuszczowej, a więc w przypadku godzinnego treningu uzyskuje Pani ten efekt przez 30 minut co w przypadku kilku treningów w tygodniu powinno przynieść widoczny efekt
- jeżeli ma Pani możliwość sprawdzania na sprzęcie tętna, powinno ono w Pani przypadku wynosić pomiędzy 125 a 155. Najlepiej zacząć od tego niższego pułapu, który nie jest bardzo męczący a już przynosi wymierny efekt
- w przypadku zmęczenia proszę maxymalnie zmniejszyć obciążenie, jednak nie przestawać pedałować aby całkowicie nie wyciszyć tętna
- w dni kiedy jeździ Pani na rowerze, kolację należy zjeść po treningu, w przeciągu 20 minut od jego zakończenia. W takim przypadku spożyte przez Panią kalorie zostaną wykorzystane do odtworzenia glikogenu mięśniowego (nie powstanie z nich tkanka tłuszczowa)
Jest jeszcze wiele podobnych indywidualnych kwestii do omówienia aby uzyskać spadek wagi, w tym celu rzeczywiście najlepiej zaczerpnąć indywidualnej porady specjalisty