Napady agresji i nienawiść do religii

Witam... Mam problem... Otóż często mam napady agresji. Zdarza się, że nie pamiętam tych napadów, ale jeżeli zapamiętam, to mam wrażenie, że słowa, które wypowiadałem nie były mówione przeze mnie, Tak, jakbym słyszał tylko to, co mówią moje usta, a czasami nawet głos mi się zmienia. Mam okresy, że chciałbym jakąś wierzącą osobę zabić, często mam mordercze myśli. Moja agresja praktycznie zawsze aktywuje się, gdy widzę/słyszę coś, co związane jest z religią. Mam do tych rzeczy szczerą nienawiść.

Zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą i przyjrzenia się rzeczywistym, emocjonalnym powodom agresji związanej z wiarą. Być może złość wyrażana wobec osób zaangażowanych religijnie, jest związana z jakimiś doświadczeniami, lękiem itp. Może także sugerować inne zaburzenia czy trudności (zaburzenia osobowości, zaburzenia lękowe lub afektywne). Warto podjąć konsultację i zależnie od jej wyników- leczenie.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł określić przyczynę objawów, postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.