Napięty brzuch, mdłości, ucisk podbrzusza i problem z wypróżnianiem

Od kilku dni mam napięty brzuch. Dodatkowo mam czasem mdłości które pojawiają się przy stresie. Po posiłku czuje się strasznie ciężko dopóki mi się nie odbije a czasem trwa to bardzo długo. Gdy potrzebuje się wysikac to czuję jakby ktoś naciskal mi na podbrzusze. Dodatkowo mam problem z wyproznianiem się. Mam wrażenie że przez to czuję się ciężko. Jedynie pomaga zjedzenie aktivi lub batonika musli/fitness chociaż ostatnio też nie widzę po tym efektów. Jak mogę sobie z tym poradzić?

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle emocjonalnym. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Szczególnie polecam panią Alicję Heydę:
http://www.psycholog.gliwice.pl/
Zachęcam Panią również do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w pani okolicach znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Mgr Kamil Tarnawski

Witam,

Zdecydowanie do diety należy wprowadzić produkty z błonnikiem, ostropest plamisty i woda niegazowana ok 2l

Pozdraiwam

Witam!
Zaparcia mogą być powodowane przez wiele czynników, są to między innymi: niska aktywność fizyczna, dieta uboga w płyny i błonnik (znajdujący się w warzywach i produktach pełnoziarnistych tj.ryż brązowy, pieczywo razowe, makaron razowy, płatki owsiane). PRODUKTY ZAPIERAJĄCE, czyli produkty powodujące spadek perystaltyki jelit to:mocna herbata bez cukru, napar z suszonych czarnych jagód, czerwone wytrawne wino, kakao na wodzie (zawiera teobrominę, która mocno zapiera),tarte jabłko, marchew gotowana, czarne porzeczki, gruszki, borówki, banany, dynia (owoce i warzywa bogate w garbniki i pektyny), kisiele, żelatyna, galaretka, suchary. Wymienione produkty mogą wpływać na problemy z wypróżnianiem. Polecam spożywać produkty bogate w błonnik (produkty pełnoziarniste, otręby, warzywa), pić wystarczającą ilość płynów (szczególnie wody) oraz zadbać o zwiększoną aktywność fizyczną.
Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska