Nie chcę być umięśniony tylko chudy. Co jeść i jak ćwiczyć?

Witam,

ostatnio skończyłem 15 lat, mam 175 cm wzrostu i ważę 90 kg. Biegam co drugi dzień, praktycznie od roku i żadnych efektów, tylko duże, umięśnione uda oraz pośladki. Do tego nie potrafię zrzucić brzuszka, a chciałbym mieć kaloryferek. Jestem załamany, bo nie chcę być umięśniony, tylko chudy. Nigdy nie stosowałem żadnej diety. Moje wymiary: uda 60 cm, pas 97 cm, a brzuch 100 cm. Mój jedyny problem to nieregularne jedzenie, np. do szkoły idę bez śniadania, a obiad jem dopiero ok. 15. oraz jem późno kolację, czasami nawet o 22. Proszę o jakąś dietę albo ćwiczenia, które pomogłyby mi spalić mięśnie oraz brzuszek, chciałbym szybkich efektów.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

jesteś w wieku dojrzewania, dlatego potrzebujesz odpowiedniej ilości energii i składników pokarmowych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Głównym błędem, który popełniasz, jest nieregularne spożywanie posiłków. Przede wszystkim codziennie powinieneś spożywać śniadanie, które jest podstawowym posiłkiem dnia. Dzięki niemu Twój metabolizm przyspiesza, a Ty w ciągu dnia spalasz więcej kilokalorii. Dodatkowo poprawia pamięć i koncentrację.

Codziennie spożywaj 4-5 posiłków dziennie (3 duże - śniadanie, obiad, kolacja i 2 małe - przekąski np. owoc). Gdy nie dostarczasz organizmowi właściwej dawki energii, gromadzi się ona w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego nie tylko nadmiar, ale i niedobór pożywienia skutkuje nadwagą. Organizm chce się w ten sposób zabezpieczyć na „gorsze” czasy.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to nie powinieneś przejmować się umięśnionymi łydkami i pośladkami. Masa mięśniowa powoduje większe spalanie energii podczas i po wysiłku, dlatego im więcej masz mięśni tym więcej kalorii jest użytkowanych i spalanych przez Twoje ciało.

Na mięśnie brzucha polecam wykonywanie ćwiczeń na tę partię ciała. Dobrym treningiem jest tzw. Szóstka Weidera lub zwykłe brzuszki.

Pozdrawiam