Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedrożna żyła odpiszczelowa i wybrzuszenie w okolicy sromu

Z badania dopplera wyszło mi, że mam niedrożną zyłę odpiszczelową. Po tej stronie w okolicy sromu robi mi się lekkie wybrzuszenie, które boli. USG dopochwowe i cytologia w porządku. Czy może to być od tej żyły?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Tak. Powodem może być utrudniony odpływ krwi z żył sromowych zewnętrznych wpadających do żyły odpiszczelowej wielkiej, która w Pani przypadku jest wykrzepiona. Najlepiej w takim wypadku pilnie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Tak, a jeżeli zakrzepica sięga ujścia żyły odpiszczelowej, oprócz właściwego leczenia przeciwzakrzepowego należy rozważyć pilne jej podwiązanie w ujściu. dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog lukasz_szczygiel@o2.pl www.skleroterapia.eu

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy