Niepokojący wynik TSH u 25-letniej kobiety

Mam 25 lat. Niepokoi mnie mój wynik TSH. Od czerwca 2015r. biorę tabletki antykoncepcyjne VIBIN MINI. Przed rozpoczęciem brania miałam TSH ok. 1.6-1.8 (w normie jak na młodą kobietę). Po ok. 1.5 roku stosowania mój wynik wynosił 2.6, a już po 2 latach 3.6-4,0. Wynik anty-TPO to 42 (norma do 34). Czy powinnam zastanowić się nad inną formą zabezpieczenia, czy to tabletki są powodem moich złych wyników? Zaznaczę, że nie rodziłam jeszcze, a planuje w przyszłości mieć dzieci.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie można wykluczyć wpływu antykoncepcji na tsh, sugeruję zrobić przerwę na 2-3 miesiące i sprawdzić czy tsh się zmniejszy. Proszę też pamiętać że przy staraniach o dziecko tsh powinno być poniżej 2,5.
Pozdrawiam