Nieśmiałość i niska samoocena przez ładną koleżankę

Witam, mam 18l.Moja przyjaciółka, z którą chodziłam do podstawówki i gimnazjum jest bardzo ładna, zgrabna i towarzyska. Zawsze się do niej porównywałam i byłam w jej cieniu, myślę że przez to nabawiłam się kompleksów. Teraz w szkole średniej, gdzie jej już nie ma, zauważyłam poprawę, ale to jest taki malutki postęp. Czy jest szansa, że jeszcze będę mogła się dobrze czuć w swoim ciele? Czy możliwe jest to, że przez to jestem nieśmiała i zamknięta jeśli chodzi o różne znajomości? Pozdrawiam, A.

To nie jest wina ładnej koleżanki, tylko pewna konstelacja psychiczna, które rzutuje na ocenę siebie. Problem z którym się zmagasz dotyczy wielu nastolatków nawet tych którym zazdrościmy pewności siebie, czy urody.

Witam. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii. To dobra metoda, aby budować wiarę w siebie, w swoją atrakcyjność i swoje możliwości. Pozdrawiam