Niestrawione fragmenty warzyw w stolcu a uchyłkowatość okrężnicy

Witam, w kolonoskopii zdiagnozowano 2 małe uchyłki. chciałabym zapytac jakie dolegliwosci wywołują? W stolcu pojawija sie niestrawione fragmenty pokarmu ale tylko warzyw zarowno gotowanych jak i surowych. Niestety w zadnej literaturze nie znalazłam potwierdzenia ze jest to objaw uchyłkowatosci okręznicy. Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę zastosować się do diety dla osób z uchyłkami jelit jak również dokładnie rozdrabniać ( gryźć) pokarm.

Pozdrawiam serdecznie