Nieustanna gorączka, ból szyi i drętwienie ręki

Witam serdecznie. Mam 22 lata. Od miesiaca mam nieustanna goraczke, nie jest ona wysoka od 37-38 stopni. Boli mnie cala szyja przy dotyku nawet mam lekko opuchniete wezly chlonne. Bylam u lekarza z tym myslac ze to przeziebienie, jednak on twierdzi ze z gardlem wszystko ok to nie grypa. Czasem dretwieje mi prawa reka, jednak po wypiciu nawet nieznacznej ilosci alkoholu ten objaw sie nasila. Promieniuje od barkow az do palcow. Bol jest tak silny ze nie mam w ogole sily w tej rece. Prosze mi pomoc

Dzień dobry,

Proszę nie bagatelizować tych problemów i nie odwlekać wizyty u specjalisty. Sugerowałbym jak najszybciej wykonać morfologię z rozmazem oraz oznaczyć CRP we krwi. Konieczne również wydaje się usg szyi z oceną tarczycy (niewykluczone, że ma Pani np. zapalenie tarczycy) i węzłów chłonnych oraz przesiewowe wykonanie oznaczenia TSH. Proszę na początek najlepiej udać się do doświadczonego internisty, w razie potrzeby odeśle Panią do hematologa lub innego specjalisty (ew. endokrynologa). Proszę nie odwlekać wizyty, a w razie kolejek po prostu zainwestować w swoje zdrowie i opłacić koszty badań i wizyty. Wiem, że nie tak to powinno działać, ale lepiej "dmuchać na zimne" i w Pani przypadku nie czekać na diagnostykę zbyt długo.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz