Niewielkie plamienie przy przyjmowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej a ryzyko ciąży

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od sierpnia tego roku. w przedostatnim rzadku listka pojawia się plamienie które trwa az do konca listka tam gdzie powinnam dostac miesiaczke. Moje miesiaczki byly obfite a teraz ledwo plamię. Czy jest ryzyko że jestem w ciąży? Nie stosujemy z moim chlopakiem zadnych innych srodków antykoncepcyjnych a tabletki biore regularnie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy sugerują wahania hormonalne jako przyczynę. Warto zgłosić się do ginekologa by wykonać odpowiednie badania w tym kierunku.