Niewykształcone piersi a problemy z tarczycą

Witam, mam 19 lat, 158 wzrostu i ważę 51kg. Moim problemem są niewykształcone piersi oraz sutki. W obwodzie mam 65 a miseczka to nawet nie jest A. Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 13 lat. Od tamtej pory są one nieregulane, obfite i bardzo bolesne. Zdarzały się omdlenia. Po ostatnim USG tarczycy stwierdzono pierwsze objawy zapalenia tarczycy typu Hashimoto (m.in. wzmożony przepływ). Zastanawiam się czy jest rada na mój brak biustu, dodam, że w rodzinie najmniejszy rozmiar to C.

Dzień dobry,

Warto , aby skontaktowała się Pani z endokrynologiem. Z pewnością warto dodatkowo oznaczyć stężenie estradiolu, LH, FSH i PRL (w określonej fazie cyklu). Warto również sprawdzić hormony tarczycy celem oceny wyrównania choroby Hashimoto. Proszę udać się do swojego endokrynologa, który zaleci dalsze badania i postępowanie. Istotny w Pani przypadku jest starannie zebrany wywiad lekarski i badanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz