Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niska samoocena, brak znajomych i problemy ze znalezieniem pracy

Mam 23 lata i od długiego czasu wrażenie, że jestem nikim. Jestem ładna, ale nigdy nikogo nie miałam. Moi rodzice mają pieniądze ale ja czuję się biedna. Nie mam pasji i nie wiem jak ją znaleźć. Nie mam też grupy znajomych, z którymi mogłabym gdzieś pojechać lub coś porobić. Bezskutecznie szukam pracy mimo że skończyłam studia ze świetnymi wynikami. Nie widzę przyszłości, nie wiem co chcę robić i nie chcę żyć już dłużej na utrzymaniu rodziców. Nie wiem jak wyrwać się z rutyny i to mnie przeraża.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Przez Internet nie da się postawić diagnozy, ale objawy, o których napisałaś, mogą wskazywać na problemy emocjonalne, np. depresję. Masz duży potencjał – jesteś modą, atrakcyjną, wykształconą kobietą. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że masz praktycznie wszystko, by czuć się szczęśliwa – zdrowie, rodziców, pieniądze. Jednak coś sprawia, że nie potrafisz cieszyć się życiem i korzystać z życia. Jesteś smutna, przygnębiona, samotna, masz niską samoocenę. Czujesz się bezwartościowa, gdyż nie możesz znaleźć pracy i ciągle żyjesz na utrzymaniu rodziców. Nie masz znajomych, przyjaciół, partnera. I nie to jest najgorsze, ale fakt, iż myślisz o sobie, że nigdy niczego nie osiągniesz. Swoim myśleniem sama odbierasz sobie prawo do szczęścia. Myślę, że warto by było, gdybyś skonsultowała się z psychologiem albo terapeutą. Być może byłby to impuls do tego, byś zaczęła działać i uczyniła swoje życie radośniejszym? Przecież Twoje życie nie musi być rutyną, nie musisz siedzieć sama w domu. Wyjdź do ludzi, zapisz się na aerobic lub basen, zacznij biegać albo poszukaj dla siebie innej pasji, która sprawiłaby Ci radość i dałaby Ci możliwość spotkania ludzi, z którymi mogłabyś dzielić swoje zainteresowania. Życzę powodzenia! Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy