Niska samoocena, brak znajomych i problemy ze znalezieniem pracy

Mam 23 lata i od długiego czasu wrażenie, że jestem nikim. Jestem ładna, ale nigdy nikogo nie miałam. Moi rodzice mają pieniądze ale ja czuję się biedna. Nie mam pasji i nie wiem jak ją znaleźć. Nie mam też grupy znajomych, z którymi mogłabym gdzieś pojechać lub coś porobić. Bezskutecznie szukam pracy mimo że skończyłam studia ze świetnymi wynikami. Nie widzę przyszłości, nie wiem co chcę robić i nie chcę żyć już dłużej na utrzymaniu rodziców. Nie wiem jak wyrwać się z rutyny i to mnie przeraża.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Przez Internet nie da się postawić diagnozy, ale objawy, o których napisałaś, mogą wskazywać na problemy emocjonalne, np. depresję. Masz duży potencjał – jesteś modą, atrakcyjną, wykształconą kobietą. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że masz praktycznie wszystko, by czuć się szczęśliwa – zdrowie, rodziców, pieniądze. Jednak coś sprawia, że nie potrafisz cieszyć się życiem i korzystać z życia. Jesteś smutna, przygnębiona, samotna, masz niską samoocenę. Czujesz się bezwartościowa, gdyż nie możesz znaleźć pracy i ciągle żyjesz na utrzymaniu rodziców. Nie masz znajomych, przyjaciół, partnera. I nie to jest najgorsze, ale fakt, iż myślisz o sobie, że nigdy niczego nie osiągniesz. Swoim myśleniem sama odbierasz sobie prawo do szczęścia. Myślę, że warto by było, gdybyś skonsultowała się z psychologiem albo terapeutą. Być może byłby to impuls do tego, byś zaczęła działać i uczyniła swoje życie radośniejszym? Przecież Twoje życie nie musi być rutyną, nie musisz siedzieć sama w domu. Wyjdź do ludzi, zapisz się na aerobic lub basen, zacznij biegać albo poszukaj dla siebie innej pasji, która sprawiłaby Ci radość i dałaby Ci możliwość spotkania ludzi, z którymi mogłabyś dzielić swoje zainteresowania. Życzę powodzenia! Pozdrawiam!