Niskie miano IgM w badaniu na toksoplazmozę

Witam, jestem w 18 tygodniu ciąży. Wykonałam badanie na toksoplazmozę, wyniki były następujące: IGG 355,5 IU/ml, IGM 0,163 COI. Jak interpretować wyniki? Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wyniki Pani badań serologicznych wskazują z dużym prawdopodobieństwem na przebytą toksoplazmozę w przeszłości (wysokie miano przeciwciał IgG), natomiast nie świadczą o czynnej infekcji toksoplazmatycznej (niskie miano IgM). Nie ma Pani powodu do obaw, gdyż tylko czynna toksoplazmoza stanowi zagrożenie dla płodu. Do rozważenia jest ewentualne oznaczenie awidności przeciwciał IgG - badanie to określi nam w przybliżeniu czas, w którym doszło do zakażenia.