Norma MPV w morfologii

Witam Odebrałam dziś wyniki morfologii , MPV jest w przedziale 9-13 a mój to 5,8 co o tym myśleć ??? I robić?Pozdrawiam

Witam! Jeśli poziom płytek krwi jest prawidłowy, obniżenie MPV raczej nie ma znaczenia klinicznego. Warto jednak wykonać pełne badanie układu krzepnięcia (czas krzepnięcia, PT, APTT, TT) które w sposób jednoznaczny zweryfikuje, czy pomimo zmniejszonej objętości płytek krwi krew krzepnie prawidłowo.