Notalgia paresthetica u 50-latki

Ok 8 lat temu na plecach w okolicy łopatki pojawił się świąd. Swędzi mnie cały czas, miejsce od drapania uległo przbarwieniu, skóra jest prawie czarna i zgrubiała. Szukałam pomocy u wielu lekarzy ale każdy rozkładał ręce. Owszem dostawałm leki, które i tak nie pomagały. Swędzenie jest denerwujące i wprowadza w moje życie dykomfort. Ostatnio znalazłam przyczynę tego swędzenia w internecie. To Notalgia paresthetica. Czy ktoś może mi pomóc? W internecie niewiele jest informacji na ten temat

Aleksander Ropielewski

Być może pomoc odnajdzie Pani w oddziale chorób rzadkich przy ul. Śniadeckich na oddziale interny i geriatrii szpitala uniwersyteckiego w Krakowie.