Kobieta , 28 lat Podwyższenie sygnału więzadła skokowo-piętowego międzykostnego - naciągnięcie.Niewielki wysięk w stawie skokowo-piętowym.Niewielki wysięk w stawach stępu. Chrząstka stawowa nie wykazuje ubytków ani ścieńczenia. Sygnał kości prawidłowy.Staw skokowy dolny bez zmian.Wysięk w pochewce mięśnia zginacza długiego palców i mięśnia piszczelowego tylnego.Niewielki wysięk w pochewce mięśnia strzałkowego krótkiego.czy wynik mri jest bardzo zly ? od wczoraj niemoge stanąc na noge i czuje ból od piety w góre
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Naciągnięcie więzadeł – Jednym z najpowszechniejszych urazów jest naciągnięcie więzadeł i ścięgien. Najczęściej ulegają im sportowcy i aktywne fizycznie osoby. Objawy naciągnięcia więzadeł to zwykle silny ból i ograniczenie zakresu ruchu. Na szczęście, proces gojenia się naciągniętych więzadeł przebiega stosunkowo szybko, jeśli postępuje się we właściwy sposób.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: