O czym może świadczyć dyskomfort w pachwinie promieniujący do jądra?
Witam od miesiąca czuję dyskomfort w pachwinie i kroczu czasami promieniujący do jądra szczególnie w przypadku siedzenia. Wyniki krwi i moczu dobre. Mam też bóle brzucha w różnych miejscach. Tydzień temu miałem robioną tomografię brzucha i miednicy. Opis bez zmian. Dzisiaj wyczułem mały guzek na górze jądra . Czy mogę zaczekać z tym 2 tygodnie? Ponieważ jestem za granicą. Czy pilnie wrócić i zgłosić się do urologa. Jądro nie jest twarde i powiększone. Dziękuję za odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam serdecznie,
Przyczyn dolegliwości może być wiele, dlatego wskazane jest konsultacja lekarska, zwłaszcza że wyczuwa Pan palpacyjnie mały guzek na jądrze.
Osobiście sugerowałbym niezwłocznie konsultację.
Pozdrawiam.