O czym może świadczyć suchość błon śluzowych?

Witam. Mój problem jest bardzo rozległy i trwa 2-3 lata (niektóre przypadłości krócej, niektóre dłużej). Mam problem z suchością chyba każdej części gdzie występuje śluz. Suchy nos, który się zatyka, są skrzepy i żadne preparaty nie pomagają. Laryngolog jeden drugi czy trzeci problemu nie potrafił wyeliminować (jedynie encorton dawał radę ale tylko w okresie jego brania po czym problem wracał). Druga sprawa to fakt, że mam całkowity brak śliny. Wiecznie sucho w ustach i przełyku, każdy posiłek to mnóstwo napoju, woda nie wchodzi w grę gdyż wysusza jeszcze bardziej. Następnie jelita, ciągle zaparcia i suche stolce. Kolonoskopia nic nie wykazała, badania z krwi na wszystkie powyższe schorzenia również dobre. Następnie prostata.. Kompletnie brak wytrysku i problem z potencją, żaden proktolog nic nie wskazał. Generalnie mnóstwo badań i 0 konkretu. Bardzo proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Na pana miejscu udałbym się do lekarza reumatologa, ponieważ niektóre z pana objawów mogą sugerować zespół Sjogrena lub inną układową chorobę tkanki łącznej. Koniecznie należałoby również wykonać badania oceniające pana gospodarkę wodno-elektrolitową, ale najprawdopodobniej zostało to już wykonane.