O czym świadczą poronienia po narodzinach zdrowego dziecka?

Witam. Mam 23 lata. W 2014 roku urodziłam zdrowe dziecko, nie miałam problemów z zajsciem w ciążę. W 2016 roku w lipcu poronilam i w listopadzie poronilam drugi raz. Z wyniku histopat. Nic nie wyszło. Mam cyste od stycznia 2015 roku w rozmiarze 3 cm na lewym jajniku. Prawy jajnik prawidłowy. W tamtym roku robilam badania na prolaktyne, TSH wszystko w normie. To ze poronilam 2 raz jaka może być przyczyna? Czy zrobić więcej badan, jakich? Czy podłoże może być genetyczne?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być bardzo wiele. Sądzę że konieczna jest Diagnostyka. Proponuję udać się do lekarza ginekologa oraz wykonać badanie nasienia u partnera