O czym świadczy wynik posiewu z pochwy 30-latki?

Witam Pani Doktorze. Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu wyniku posiewu z pochwy. Wykryta została bakteria beztlenowa Actinomyces naeslundii. Lekarz, z którym kontaktowałam się w tej sprawie niewiele mi wyjaśnił - powiedział tylko, że w swojej karierze nie spotkał wielu pacjentek z takim przypadkiem. Czy ta bakteria występuje we właściwej florze fizjologicznej pochwy? Jeśli nie to w jaki sposób mogła się tam znaleźć? Nigdy nie miałam wkładki domacicznej. Nie prowadzę i nie prowadziłam też bujnego życie seksualnego. Teoretycznie nie miałam możliwości zarażenia się tą bakterią. Czy jej obecność może być efektem zachwiania odporności organizmu? Jaki jest jej wpływ na zajście w ciąże? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazana jest konsultacja ginekologiczna oraz konsultacja z lekarzem chorób zakaźnych.