O której najlepiej przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Witam! Nie do końca wiem czy przyjmując tabletki ochronią mnie przed ciążą. Na razie z mężem nie planujemy drugiego dziecka, mamy już córeczkę 10 miesięcy.  O której najlepiej przyjmować tabletki antykoncepcyjne? Ja biorę o 9 rano czy będę ochroniona aż do 2 tabletki?  Boję się że mogę mimo przyjmowania tabletkę jednak zajść w ciążę. Czy to jest możliwe? Proszę o dokładne wyjaśnienie. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki,które Pani przyjmuje mają działanie antykoncepcyjne. Warunkiem ich działania jest regularne przyjmowanie tabletek, o stałej porze. Najlepiej wybrać godzinę najwygodniejsza dla Pani i jej przestrzegać. Takie postępowanie prawie w 100% chroni przed ciążą.

Pozdrawiam