Objawy wskazujące zapalenie mózgu lub opon mózgowych oraz wynik badania płynu mózgowo-rdzeniowego

W związku z objawami wskazującymi na zapalenie mógzu/opon oraz złym wynikiem EEG zrobiono mi badanie PRM. Płyn pobierany w 3 tyg.kuracji antyb. Unidox. Wynik w normie, poza białkiem całk. 48,70-zapalenia nie stwierdzono. Po kuracji Unidox objawy ustąpiły na 2 tyg. Od kilku dni ponownie odczuwam otępienie w głowie i ból karku. Czy możliwe jest,że wynik PRM wyszedł w normie przez zaleczenie kuracją Unidox, a teraz ponownie zapalenie się rozwija? Co mam zrobić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to możliwe, że wynik badania był ujemny ze względu na stosowany antybiotyk. Z powyżyszmi objawami radziłabym Pani zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam