Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżone libido i brak chęci na posiadanie potomstwa

Od jakiegoś czsu moje libido spada jestem bardziej leniwa na nic nie mam ochoty ponadto zaobserwowałam że moja cheć ma posiadanie potomstwa spada. prosze o pomoc i poradę.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

W Pani pytaniu jest bardzo mało danych. Te "strzępy informacji" jak poczucie braku ochoty na cokolwiek oraz "lenistwo" mogą świadczyć o rozwijającej się depresji. Objaw spadku libido może stanowić jeden z objawów somatycznych depresji. Nie podała Pani jaka jest Pani sytuacja osobista (ale także ogólnozdrowotna) - czy jest Pani w związku, jeśli tak, to jak się on układa, czy Pani pracuje, czy jest usatysfakcjonowana w różnych dziedzinach życia. A może doświadcza Pani jakiś życiowych kłopotów/zawirowań? To wszystko może wpływać zarówno na stan psychiczny jak i odczuwane potrzeby seksualne. Co do potrzeby posiadania dzieci to jest ona przez kobiety w tak młodym wieku jak Pani odczuwana z różnym nasileniem, a wokół planów macierzyńskich zazwyczaj pojawia się sporo ambiwalencji. Zatem zmniejszenie potrzeby macierzyństwa nie stanowi akurat szczególnie diagnostycznego objawu. Proponuję zacząć diagnostykę od wizyty u psychiatry, który wykluczy tzw. somatyczne przeczyny anhedonii i zaproponuje dalsze postępowanie- psychoterapię czy terapię seksualną.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety