Obsesyjne liczenie kalorii i wymuszanie wymiotów

Od dłuższego czasu liczę kalorie. Spożywam ok. 900 kcal dziennie, jak przekroczę 1000, wymiotuję. Myślę tylko o jedzeniu a mimo to odczuwam strach przed nim. Gotuję sobie wszystko sama, ćwiczę codziennie. Wszyscy mówią, że bardzo schudłam. Mam 170 cm wzrostu i ważę 55,8 kg. Jeszcze dwa miesiące temu ważyłam 63,5 kg. Chcę ważyć 50 kg. Chcę zacząć jeść, ale boję się, że utyję. Gdy patrzę w lustro, wciąż widzę tę grubą dziewczynę. Prowadzę dziennik kalorii, wyrzucam porcje jedzenia. Co mi dolega?

Raczej "Bulimia" i kontakt z dobrym psychologiem mającym doświadczenie w tym zakresie byłby najbardziej korzystny. To nie jest problem żywieniowy,to problem myślenia i przekonań a to może zmienić dobry psycholog. Pozdrawiam.

Witam. Najprawdopodobniej cierpi Pani na bulimię. Proszę się udać po poradę do psychologa i dietetyka, który pokieruje powrotem do racjonalnego odżywiania. Czasami prowadzi się terapie jednocześnie i to gwarantuje sukces, czyli osoba odzyskuje zdrowie i szacunek do siebie.

Witam serdecznie,

Problem, który Pani opisuje wskazuje na bulimię. Jest to bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Proszę koniecznie udać się o pomoc do specjalistów - na początku zalecam psychoterapeutę a potem dietetyka. Zaburzenia odżywiania są trudną chorobą i obawiam się ze sama Pani z tym sobie nie poradzi. Z doświadczenia wiem że potrzebna jest fachowa pomoc. Współpracuję z wieloma pacjentami z zaburzeniami typu bulimia, anoreksja, kompulsywne jedzenia i wiem że problemy są do rozwiązania jednak jest to długotrwały proces i wymagający zaangażowania zarówno dietetyka, psychologa jak i pacjenta. Zrobiła Pani już pierwszy krok i napisała tutaj więc trzeba ,,iść za ciosem'' i szukać pomocy dalej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk