Obsesyjne objadanie się i ciągłe uczucie głodu

Witam. Chciałam się spytać o opinię, mianowicie jestem 22letnią studentką, od 16 roku czasami zmuszałam się do wymiotowania, na początku raz/dwa razy w tygodniu, ale później potrafiłam nawet dziennie po kilka razy. Obecnie w związku ze studiami, nie mogę robić tego tak często (mieszkam z ludźmi), dlatego przerodziło się to w obsesyjne jedzenie. Nie mam poczucia bycia pełną, nigdy nie mam dość przy czym czuję jakbym zawsze była głodna. Doprowadza mnie do szaleństwa. Co mam zrobić?(Moje BMI to 24)
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Prowokowanie wymiotów jest rodzajem poważnego zaburzenia w zakresie odżywiania, i powinno być konsultowane z psychologiem, co proponowałabym wprowadzić jak najszybciej. Jednocześnie absolutnie nie jest to rozwiązanie umożliwiające utratę masy ciała - prowadzi jedynie do wielu chorób, wyniszczenia,niedoborów, próchnicy zębów wskutek narażenia ich na działanie soku żołądkowego.
W kwestii odczucia głodu, warto zadbać o większą regularność spożywania posiłków- należy jeść częściej, ale mniej i odpowiednią ilość błonnika w diecie. Błonnik nie tylko usprawnia pracę jelit i przyczynia się do namnażania korzystnej mikroflory bakteryjnej przewodu pokarmowego, ale również daje uczucie sytości.
pozdrawiam

Witam serdecznie!
Z Pani wiadomości mogę wnioskować, że ma Pani najprawdopodobniej problemy z zaburzeniami odżywiania. Bulimia jest poważną choroba bezpośrednio zakrążająca naszemu życiu i zdrowiu, ale by ją stwierdzić należy przede wszystkim z pacjentem porozmawiać i przeprowadzić badania oraz dokładny wywiad lekarski i żywieniowy. Wiele młodych dziewczyn i nie tylko boryka się z podobnym problemem, należy udać się do dietetyka klinicznego, który z pewnością Pani pomoże rozwiązać ten problem.
Wywoływanie wymiotów nie jest skuteczną metodą utraty masy ciała, ponieważ Pani organizm przy takim postępowaniu traci wiele składników odżywczych, budulcowych i regenerujących co prowadzi do wyniszczenia. Racjonalna dieta z pomocą specjalisty będzie bardziej skuteczna, bezpieczna i efekty jej będą trwałe.
Zapraszam na bezpłatną konsultację do mojego gabinetu.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny