Oczekiwanie na okres a rozpoczęcie drugiego opakowania tabletek

czekam na okres ale w tej przerwie bralam cos do nosa sama nie wiem co to dokladnie bylo i czy przez to moge nie dostac okresu,albo moze sie spoznic.Jutro juz musze zaczac drugie opakowanie.Prosze o odpowiedz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli okres nie pojawi się podczas przerwy w stosowaniu antykoncepcji to warto wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test. Proszę rozpocząć kolejne opakowanie tabletek zgodnie z harmonogramem. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się podczas kolejnej przerwy to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.