Czy mam rozpocząć nowe opakowanie tabletek?

Biorę tabletki od 2msc. Zażywałam je regularnie podczas 7dniowej przerwy nie dostałam miesiaczki na pewno w ciąży nie jestem. W środę (dziś) prawidłowo bym zaczynała kolejne opakowanie. Rozpocząć czy poczekać za miesiączka i wsiąść tak jak 1 opakowanie od 1 dnia miesiączki???

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli ciąża została wykluczona, to aby zachować ochronę powinna Pani zacząć nowe opakowanie. Również powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym aby wykluczyć jakieś nieprawidłowości.