Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie boczków i brzucha u 12-latki

Mam 12 lat. Mój wzrost to 155 cm, a waga 47 kg. Ja wiem o tym, że w moim wieku nie można się odchudzać, ale ja chciałabym schudnąć z brzucha i boczków. Nie jem już słodyczy od 2 tygodni. U mnie nie ma problemów z motywacją i utrzymaniem postanowienia, tylko z tym, że nie wiem czy dobrze się odżywiam. Ogólnie to dużo się ruszam, jeżdżę na łyżwach, rolkach, biegam, jeżdżę na rowerze i na hulajnodze. Do biegania i ogólnie ruszania się mam dużo miejsca, bo mieszkam blisko lasu.
12 LAT ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam. Jeśli chodzi o odżywianie, nie wiem jak wygląda Twój codziennych jadłospis. Sama jednak możesz wyeliminować popełniane błędy, jeśli tylko zapoznasz się z wiarygodnymi informacjami na ten temat. O prawidłowych zasadach odżywiania przeczytasz tutaj http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Do tego bardzo dobrze, że ograniczyłaś słodycze oraz wprowadziłaś aktywność fizyczną. Do sportów aerobowych (rolki, bieganie, rower, itp.) dodaj ćwiczenia siłowe na brzuch. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Pamiętaj, aby ćwiczyć regularnie minimum 3-4 razy w tygodniu po ponad 30 minut – tylko wtedy skutecznie spalimy tkankę tłuszczową. Nic jednak nie dzieje się natychmiast, dlatego wytrwale dąż do osiągnięcia celów. Przy tym nie stosuj żadnych restrykcyjnych diet odchudzających. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0

Witam, na brzuch i boczki postaraj się zastosować konkretne ćwiczenia na te partie mięśni. Poza tym zadbaj o regularny sposób żywienia, urozmaicony i dobrze zbilansowany. By ocenić swój sposób żywienia załóż dzienniczek żywieniowy, gdzie będziesz notować co jadasz i udaj się z nim do dietetyka, by ocenił Twoje nawyki żywieniowe. życzę powodzenia! Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy