Odchudzanie i brak efektów podczas stosowania diet

Witam, mam 19 lat, 161 cm wzrostu, ważę 58 kilo. Mam pytanie dotyczące mojej wagi. Wiem, że jest w miarę prawidłowa ale chciałabym żeby spadła.. Niestety nie jest to tak łatwe jak myślałam bo pomimo stosowania różnych diet, uprawiania sportu i chodzenia 5 razy w tygodniu na siłownię, waga utrzymuje się na stałym poziomie lub wzrasta do 60kg, Czemu tak się dzieje i jakie błędy popełniam że nie mogę osiągnąć swojego celu: schudnąć 10-12kg ?

Witam serdecznie,

Pani BMI wynosi 22,4 co wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna się Pani odchudzać a juz z pewnością nie 10-12kg!! Zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej jest niebezpieczny a odchudzanie się za wszelką cenę grozi anoreksją czy bulimią. Przestrzegam przed tego typu działaniem .
Pisze Pani że stosowała rożne diety. Jeżeli są to diety zbyt niskokaloryczne to zwalnia Pani tylko przemianę materii. Po takich dietach najczęściej jest efekt jojo i waga wraca. Mogę wnioskować iż pani dieta jest zle zbilansowana i nie dostosowana do Pani zapotrzebowania kalorycznego. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Sądzę, że powodem są te " różne diety", które mogły obniżyć Twój metabolizm. Korzystka dla Ciebie będzie konsultacja dietetyczna. Pozdrawiam